האם אוננות טובה לבריאות שלך?

האם אוננות טובה לבריאות שלך?

מספר מילים 300

אוננות היא נושא עתיק יומין – נושא שהיה נושא למחלוקת ולוויכוח במשך מאות שנים. זה משהו שכולם יודעים (או יודעים עליו) ובכל זאת אף אחד לא באמת מדבר עליו בגלוי. אבל האם צריך להסיר את הטאבו סביב אוננות? התשובה, בפשטות, היא כן. ישנם מספר יתרונות הקשורים אוננות הנעים בין הפיזי לפסיכולוגי.

דירות דיסקרטיות
כשמדובר בבריאות פיזית, לאוננות יש יתרונות המשתרעים הרבה מעבר למעשה עצמו. מחקרים הראו כי גירוי קבוע של איברי המין יכול להפחית מתח ומתח, להוריד לחץ דם, לעזור להקל על כאב כרוני, ואפילו להפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן. בנוסף, זה יכול גם לסייע להירדם ולהקל על נדודי שינה.

בצד הפסיכולוגי של הדברים, אוננות יכולה לתרום לבריאות נפשית טובה יותר ולעזור להפחית את רמות החרדה. עבור נשים, זה יכול גם לעזור לאזן הורמונים כי הם מחוץ לשליטה עקב מתח או בעיות אחרות כמו PMS. אפילו יותר טוב, אוננות יכולה לעזור לשבור את מעגל הדימוי העצמי השלילי שמגיע עם דיכאון.

אוננות יכולה גם לעזור לאנשים להיות יותר בהרמוניה עם גופם, לתת להם יכולת טובה יותר להתחבר ולהבין את רמות העוררות המינית וההנאה שלהם. לא רק שזה יעזור לביצועים מיניים טובים יותר עם שותפים, אלא זה גם יהפוך את החוויה כולה למהנה יותר.

יש שיטענו כי אוננות אינה מוסרית או עלולה להוביל להתמכרות. עם זאת, אף אחת מהטענות הללו לא הוכחה. כל עוד זה מתורגל מתוך כבוד לעצמך ולאחרים, אין שום דבר רע באוננות. היא הפכה למקובלת חברתית בשנים האחרונות, ובתרבויות מסוימות היא אף מאומצת וחוגגת.

בסך הכל, ברור כי אוננות היא לא רק מזיק אלא גם מועיל מאוד. לקחת קצת זמן לעצמך יכול להיות נהדר לבריאות הנפש שלך ואת הרווחה הפיזית. כל עוד היא מבוצעת בצורה בטוחה ומכובדת, אין צורך להתבייש בה. כל אחד צריך להיות חופשי לחקור את המיניות שלו ללא שיפוט או פחד. אוננות יכולה להיות דרך מצוינת ללמוד יותר על עצמך ועל גופך, כמו גם ליהנות.

בלוג סקס | onestateisrael.com מאמרים נוספים

לחקור את העולם המסקרן של פנטזיות ארוטיות: מסע אל הרצונות העמוקים ביותר שלנו

פנטזיות ארוטיות. המשפט עצמו מעורר תחושה של מסתורין, תככים, ואולי אפילו קצת טאבו. פנטזיות אלה היו חלק מהחוויה האנושית שלנו מאז ראשית הזמן, ובכל זאת הן עדיין נשארות במידה מסוימת…

לחקור את העולם המסקרן של פנטזיות ארוטיות: מסע אל הרצונות העמוקים ביותר שלנו

הבנת העולם המורכב של הפורנוגרפיה: חקירת ההיסטוריה שלה, ההשפעות והמחלוקות שלה

פורנוגרפיה הייתה נושא מרכזי לדיון ומחלוקת במשך עשרות שנים, עם השקפות ודעות שונות על השפעתה על החברה. בעוד שיש הרואים בה צורת ביטוי ובידור, אחרים רואים בה תעשייה הרסנית ומזיקה.…

הבנת העולם המורכב של הפורנוגרפיה: חקירת ההיסטוריה שלה, ההשפעות והמחלוקות שלה

האבולוציה וההשפעה של סרטים פורנוגרפיים: ניתוח מקיף

פורנוגרפיה, או תוכן מיני מפורש, היה נושא שנוי במחלוקת במשך עשרות שנים. ככל שהאינטרנט הפך לפלטפורמה פופולרית לצריכת תוכן, הנגישות של חומרים פורנוגרפיים גדלה באופן דרסטי. יחד עם זאת, הביקוש…

האבולוציה וההשפעה של סרטים פורנוגרפיים: ניתוח מקיף